Wszystko o pedicure hybrydowym

pedicure hybrydowy

Wiele jest zabiegów, które choć są niezwykle dobroczynne dla zdrowia i ciała, kosztują równocześnie ogromne pieniądze i można je wykonać jedynie w salonie kosmetyczny. Inaczej jest w przypadku pedicure hybrydowego, który jest nie tylko stosunkowo tani, to w dodatku możliwy do wykonania samodzielnie.

Czym jest pedicure hybrydowy?

Wiele osób pedicure hybrydowy myli ze zwykłym malowaniem paznokcie. Różnią się te dwa zabiegi oczywiście samym wykonaniem, lecz przede wszystkim tym, jaki stosuje się w nich lakier.
Lakier hybrydowy jest połączeniem zwykłego lakieru i utwardzacza. Dzięki czemu raz nałożony jest w stanie przetrwać nawet do kilkunastu dni. Pozwala to na oszczędności pieniężne, jak i czasowe. Jak jednak się go kładzie?

Jak się go wykonuje?

Zabieg pedicure hybrydowego rozpoczyna się od wyczyszczenia płytek paznokci i spiłowania ich. Następnie należy zastosować frezarkę do paznokci, która usunie wszelkie niedoskonałości i skórki. Na tak przygotowane paznokciem należy następnie nałożyć, nałożyć bazę na lakier hybrydowy. Po zaschnięciu w lampie UV można przejść do nakładania lakieru właściwego, a najlepiej jego dwóch warstw, które również należy naświetlić lampą UV.
Cały zabieg w domowych warunkach powinien trwać nie dłużej niż około 30 minut. Jak zatem widać jest to zabieg bardzo prosty, szybki w wykonaniu, a co najważniejsze tani, ponieważ nie wymaga posiadania skomplikowanych urządzeń. Cały zestaw, który będzie służył wiele długich lat, nie powinien kosztowa więcej niż 200 złotych.