Pedicure japoński

Piękne i zadbane stopy są marzeniem nie tylko kobiet, ale również wielu mężczyzn. Pedicure zaraz po manicure jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Szczególnie w okresie letnim zwiększa się popyt i ilość osób zapisujących się do kosmetyczek.

Związane jest to ze zmianą obuwia zimowego na letnie, które jest zdecydowanie lżejsze i odkrywa nasze stopy. Pedicure japoński zyskał popularność wśród osób, które borykają się ze słabymi, kruchymi i łamliwymi paznokciami.

Na czym polega pedicure japoński?

Pedicure japoński dość mocno różni się od klasycznego pediciure. Przede wszystkim nie wykonuje się żadnych czynności używając metalowych narzędzi oraz nie nakłada się lakierów lub baz na płytkę paznokcia. Cały zabieg opiera się na wcieraniu specjalnej japońskiej, zielonej paście, która jest bogata w krzemionkę z Morza Japońskiego, keratynę oraz witaminy A i E. Następnie wcierany zostaje puder, który nadaje paznokciom zdrowy, lekko różowy kolor. Zabieg pozwala na dogłębną regenerację i odżywienie paznokci.

Dla kogo jest dobry pedicure japoński?

Pedicure japoński jest dedykowany przede wszystkim osobom, które mają cienkie, kruche i łamiące się paznokcie. Polecany jest po długotrwałym stosowaniu hybryd, które mocno osłabiają płytkę paznokcia. Wystarczy wykonać od 3 do 5 zabiegów, aby znacząco poprawić ich kondycję.