Francuski manicure w wersji naturalnej

Święcący kiedyś triumfy popularności i nadal wybierany przez wiele kobiet francuski manicure jest klasycznym sposobem na zdobienie paznokci i nadawanie im pięknego wyglądu bez wyrazistego, przesadnego efektu. Jego zaletą jest też fakt, że można go wykonywać na różne sposoby.

Klasyczna forma – z lakierami

Istotą manicure francuskiego jest malowanie końcówek paznokci na biały kolor, podczas gdy całą płytkę (łącznie z białą końcówką) pokrywa się przejrzystym lakierem – beżowym czy różowym. Sprawia to, że paznokcie wyglądają na bardzo zadbane i całe dłonie zyskują na atrakcyjności. Kiedy zaś chce się jeszcze bardziej naturalnego efektu czy też zmniejszenia widoczności manicure (co interesuje zwłaszcza uczennice), można sięgnąć po lakier bezbarwny zamiast pastelowego czy nawet odzywkę – w przypadku, gdy chce się odżywiać paznokcie w czasie malowania.

Więcej we wpisie powiązanym: https://easynails.pl/manicure-francuski-japonski-a-moze-brazylijski/

Manicure francuski bez malowania

Istnieje też jednak jeszcze szybszy, prostszy oraz naturalniejszy sposób na zapewnienie sobie takiego efektu. W drogeriach można kupić specjalną, białą kredkę do francuskiego manicure. Jest ona przeznaczona do malowania końcówek paznokci od spodu. Wystarczy pociągnąć nią płytki co jakiś czas, by doskonale zastąpić lakier – bez wysiłku i ryzyka, że linia uśmiechu wyjdzie nierówna.